O firmie

KIM JEST HÜMA?

Hüma to stosunkowo nowa marka która produkuje w 100% naturalne, wspaniale smakujące żele, które sportowcy uwielbiają jeść! Założyli ją w styczniu 2012 Ian McCollum i Kevin Sherbourne, dwóch młodych studentów, którzy byli zmęczeni okropnymi żelami energetycznymi. Żele Hüma oficjalnie dotarły na rynek w listopadzie 2012 i od tego czasu ich popularność wzrasta jak szalona!

Radello Sport, importer i dystrybutor ciekawych odżywek i innych akcesoriów dla sportowców, nie mógł nie zainteresować się także tą marką. Poszukując kolejnych zdrowych, naturalnych form odżywiania sportowców w sporcie, nie mógł przejść obok marki Hüma Gel obojętnie. Po pierwszych testach produkty są dostępne na polskim runku od 2016 roku.

CO DAJE HÜMA?

W porównaniu do innych żeli energetycznych dostępnych na rynku, Hüma jest wspaniałą, w pełni naturalną alternatywą w zaspokajaniu potrzeb energetycznych sportowców każdego rodzaju. W żelach Hüma znajdziecie wyłącznie naturalne składniki. Do czytania listy składników nie potrzebujesz encyklopedii. Stosując zmielone nasiona chia, przetarte owoce, syrop z ryżu brązowego, sól morską, wodę kokosową stworzyliśmy żel, który sportowcy doceniają, uwielbiają i nie mają obaw podczas stosowania.

SKĄD SIĘ WZIĘŁA HÜMA?

Pomysł żeli Hüma narodził się w piaskach Iraku. Latem 2009 porucznik McCollum z armii Stanów Zjednoczonych kierował wyczerpującymi misjami w różnych częściach Iraku. Czytał wtedy książkę o Tarahumara, plemieniu Indian meksykańskich, w których regularna rywalizacja w biegach o długości ponad 150 km stała się częścią kultury. Ich "paliwem: podczas tych ultramaratonów jest specjalna mieszanka nasion chia. Jeżeli to działało dla nich w Meksyku, może zadziała i na niego w Iraku?

huma-iraq-photo-long-695x294

Zadziałało. W rzeczy samej, chia znakomicie się sprawdziła w napędzaniu porucznika McColluma. To odkrycie dało początek żelom Hüma. Dzisiaj Hüma łączy w sobie tradycję Indian Tarahumara, badania dot. odżywiania w sporcie, zdrowe składniki i wspaniały smak.

Smacznego!