Jak stosować

ŻELE ENERGETYCZNE A UPRAWIANIE SPORTU

Żele energetyczne Hüma zostały opracowane by pomóc Ci podczas intensywnego uprawiania sportu. W jaki sposób? Zajmijmy się na chwilę nauką!

 

TWOJE CIAŁO JAKO ELEKTROWNIA

Kiedy Twoje mięśnie potrzebują energii, jej pierwszym źródłem jest glukoza znajdująca się w krwiobiegu. Glukoza dostaje się do krwiobiegu na dwa sposoby: z pokarmu w wyniku trawienia lub z zapasów glikogenu organizmu (zapasy nadmiaru glukozy). Gdy siedzisz sobie po posiłku, poziom glukozy w krwi jest więcej niż odpowiedni by pokryć zapotrzebowanie organizmu. Jednak kiedy uprawiasz sport, już nie jest.

Aby zapewnić jak najlepszą pracę mięśni podczas uprawiania sportu, ciało dostarcza do nich glukozę. Większość ludzi posiada zapasy glikogenu wystarczające na około 60-90 minut. Po wykorzystaniu zasobów glikogenu, organizm zużywa tłuszcz jako źródło energii. Problem polega na tym, że tłuszcz nie jest wystarczająco szybkim źródłem energii, więc Twój organizm nie będzie w stanie utrzymać wysokiego poziomu wysiłku (>60% VO2 Max). Napotkamy na tak zwaną "ścianę.”

Z pewnością nie jest to problem, z którym chcesz mieć do czynienia podczas uprawiania sportu.

 

Z POMOCĄ NADCHODZĄ ŻELE ENERGETYCZNE

Żele energetyczne Hüma są jednym z najlepszych sposobów na przezwyciężenie tego problemu. Spożywając przed oraz podczas uprawiania sportu żele Hüma dostarczasz do organizmu specjalną mieszankę węglowodanów i zasilasz organizm w dodatkową glukozę poprzez układ trawienny. Dzięki temu Twoje zasoby glikogenu wystarczają na dłużej.

Istnieje wiele dostępnych źródeł węglowodanów, natomiast żele energetyczne Hüma stanowią znakomitą równowagę pomiędzy dużą ilością płynu bulgoczącego w Twoim żołądku a stałym jedzeniem, którego strawienie może trwać zbyt długo.

Żel Hüma zawiera strategiczną dawkę 100 kalorii (ok. 22 g węglowodanów na saszetkę), ponieważ przeciętna osoba może strawić około 100-150 kalorii na pół godziny. Ponadto, żele Hüma zawierają węglowodany, które ulegają efektywnej przemianie w glukozę.

Niezależnie od tego, czy biegniesz maraton, ścigasz się w MTB a może uprawiasz triatlon, Hüma jest wspaniałym źródłem smacznej, naturalnej energii, której potrzebujesz!

 

KIEDY STOSOWAĆ?

Stosowanie żeli energetycznych Hüma podczas wysiłku fizycznego daje efekty. Każdy z nas jest inny, ale poniżej znajdziecie ogólne wskazówki na początke, zanim sami odkryjecie, jak działają na Was żele Hüma:

+ Uprawianie sportu przez mniej niż dwie godziny: zjedz jeden żel 30-45 minut przed wysiłkiem, potem zjedz kolejny około 45-60 minut po rozpoczęciu wysiłku.

+ Wysiłek dłuższy niż 2 godziny: zjedz jeden żel 15 minut przed startem. Kolejny żel zjedz 45-60 minut po starcie. Następnie, zjadaj kolejne żele co ok. 30-45 minut.

 

PAMIĘTAJ O WODZIE!!

Zawsze pij wodę po zjedzeniu żelu energetycznego Hüma! Twoje ciało nie potrafi efektywnie przetworzyć żelu bez wody. Zalecamy picie 250-300 ml wody na każdy żel.